דרך כפר - יוזמות חינוך LOGO מותאם
icon7icon4icon6 icon5

 

 icon7 icon4 icon6  icon5
 

מקימים גינה בבית הספר עמל טכנולוגי תל אביב

מקימים גינה בבית הספר עמל טכנולוגי תל אביב

לפני חודש החלו תלמידי כיתה ט' בהקמת גינה בבית הספר במסגרת מיזם "אריאל" – מיזם גיבוש, העצמה ומנהיגות לבני נוער באמצעות גינון טיפולי. המיזם הוא פרי מחשבתן ויצירתן של שתי סטודנטיות לכלכלה וניהול מהמכללה האקדמית תל אביב-יפו, הלוקחות חלק בפרויקט "חממת היזמות" שמטרתו הקמת מיזמים חברתיים ביפו.

התלמידים ומחנכת הכיתה נפגשים אחת לשבוע לשעה וחצי של עבודה אינטנסיבית משותפת בגינה עם מלוות התכנית, המוסמכת בגינון טיפולי ובעלת ניסיון עשיר בעבודה עם בני נוער. די היה בזמן המועט שעבר מאז החלה התכנית כדי לראות את השפעתו על התלמידים, וביטוי מופלא לכך ניתן למצוא בעצם העובדה כי זמן פתיחת בית הספר זוכה מאז שהחלה הקמת הגינה בשני משכימי קום יוצאי דופן – תורנים מהכיתה המגיעים להשקות את הגינה בשבע וחצי וכך מתחילים את יום הלימודים שלהם.

בשנה הבאה תתווסף לתכנית הפעילות בגינה עבודת חניכה שיעשו התלמידים, כשייצאו להקים גינה אקולוגית עם תלמידי בית ספר יסודי בעיר.

מקימי הגינה, מתחילים במסורת בית ספרית: האחריות על הגינה תהיה בכל שנה באחריות תלמידי כיתה ט' שיעבירו אותה בתחילת כתה י' לטיפולם המסור של תלמידי ט' החדשים שייקלטו בביה"ס.

להרשמה לאגרת חודשית