דרך כפר - יוזמות חינוך LOGO מותאם
icon7icon4icon6 icon5

 

 icon7 icon4 icon6  icon5
 

כפר הנוער מנוף

על העמותה

כפר הנוער מנוף

מטרת כפר הנוער מנוף היא לעבוד עם בני נוער שנשרו ממערכות הלימודים הפורמליות, לפתח את כישוריהם האישיים, החברתיים והלימודיים על מנת לשוב למרכז החברה עם כוחות וידע שיאפשרו השתלבות שוויונית בחברה הישראלית, בתחומי ההשכלה העיונית, המקצועית, החברתית, האישית והתעסוקתית.

אל מנוף מגיעים בני נוער במצבי סיכון, בגילאי 15- 17.

כיום  לומדים וגרים במנוף כ- 180 חניכים וחניכות בכיתות י'- י"ב. חלק מהחניכים מסיימים את בית הספר עם תעודת בגרות מלאה.‏‏‏

פנימייה: במנוף יש שש פנימיות (שתיים לכל שכבת גיל). הצוות בכל פנימייה כולל שלושה מדריכים, אם בית, עובד סוציאלי, ורכז פנימייה. בכל פנימייה שייכים החניכים לקבוצות קטנות של 10-12 חניכים, ומודגש הקשר האישי והקרוב בין כל חניך למדריך שלו. המטפלים המקצועיים בפנימיה מעורבים בנעשה בבית הספר ונמצאים בקשר שוטף עם החניכים.

ביה"ס: בבית הספר הפועל בכפר הנוער, לומדים החניכים את מקצועות החובה העיוניים, וכן מקצוע טכנולוגי לבחירתם. צוות בית הספר מסייע לכל תלמיד בהתאם לצרכיו, תוך התאמת דרכי ההוראה והבחינה, סיוע בלמידה, ואפשרות לפיתוח תחומי עניין נוספים, באמצעות חוגים.

משק חקלאי: במנוף קיים גם משק חקלאי, הכולל מטעים, חממות, כלבייה, אורווה ועוד. החניכים יכולים להשתלב במשק החקלאי בעבודה ובתורנויות, תמורת תשלום סמלי, וללמוד תכנים חינוכיים שונים (טבע וסביבה, פיתוח תחומי עניין, מחויבות ואחריות בעבודה ועוד).

כפר הנוער מנוף שם דגש על סביבה חינוכית אסטטית מטופחת, רגועה ונינוחה המכבדת את אנשיה – חניכים וצוות ומזמינה התנהגות מותאמת.

טלפון: 04-9016111

פקס: 04-9811706

כתובת:כפר הנוער מנוף, ד.נ. אושרת, מיקוד: 25200

לאתר של כפר הנוער מנוף 

להרשמה לאגרת חודשית