דרך כפר - יוזמות חינוך LOGO מותאם
icon7icon4icon6 icon5

 

 icon7 icon4 icon6  icon5
 

בשלנים לעתיד- תיכון אורט טכנולוגי עכו

בשלנים לעתיד- תיכון אורט טכנולוגי עכו

קבוצת תלמידים מביה"ס אורט טכנולוגי בעכו החלו קורס בישול בבית הספר היוקרתי לבישול "דן גורמה",בסיום הקורס יזכו התלמידים בתעודת גמר יוקרתית בתחום הבישול מטעם "דן גורמה".

התכנית מתייחסת למרכיבי התפיסה: "תיקון הלב", "עתיד" "ארץ" "תיקון עולם"

ביה"ס מחפש דרכים בהם כל תלמיד יוכל למצוא את המענה המתאים לכישוריו ואת התחומים בהם הוא יכול לחוות חוויות הצלחה ולפתח אמונה ביכולותיו וכישוריו. מכאן מטרות תוכנית זו היא העצמת התלמיד\ה ונתינת הזדמנויות להצלחה. דרך לימוד חווייתית המקנה ערכים של התמדה, מצוינות, יצירתיות ורכישת מקצוע עתידי אפשרי לחיים.

מדד בחירת התלמידים התבסס על התנהגות, יכולת התמדה מסוימת והעניין שהתלמיד גילה בקורס. התכנית כוללת 17 מפגשים בימי ו' (ימים חופשיים מלימודים) – כל מפגש כולל 4 שיעורים, במהלכם לומדים התלמידים את רזי הבישול , אח"כ מנקים את עמדתם ויושבים יחד לאכול את התבשילים שהכינו תוך כדי שיחה על התוצר האישי וההבדלים בין תוצרי הקבוצה.

את קבוצת התלמידים מלוות שתי חברות צוות: היועצת ומורה לאנגלית המהוות תלמידות כשאר התלמידים. בין המורות לתלמידים נוצרים קשרים מסוג אחר ולשתי "הקבוצות" יש הזדמנות להכיר זה את זה מזווית חדשות ושונות.

על מנת להצליח בתכנית ביה"ס פעל בתהליך הכנה מאוד מורכב, בתחילה פורסם הקורס בכיתות ותלמידים היו צריכים להירשם במזכירות ולהביא את רצונם בהשתתפות בקורס. לאחר מכן זומנו התלמידים לראיון אישי בו נבדקה רצינותם .נבחרו כ-16 תלמידים שחתמו על חוזה התחייבות והחתימו אף את הוריהם על התחייבות דומה. התהליך העביר מסר כי ההצלחה תידרוש מהם אחריות אישית, רצינות והתמדה.

התלמידים מצפים ומקפידים להגיע ביום ו – יום חופשי מלימודים בשעה 07:20 בבוקר לעוד יום סדנת בישול. דף הפייסבוק שלהם מתעדכן בכל יום ו בבוקר בסטטוסים גאים של יציאה לקורס בישול.

להרשמה לאגרת חודשית